2.OPTINIAI KEITIKLIAI

Optiniai keitikliai.

Optiniai keitikliai  keičia vytos poros ir vienos ar dviejų skaidulų vienamodžio (SM) ir daugiamodžio (MM) optinio kabelio sąsajas su vartotoju Ethernet 10/100BASE-TX ir 100BASE-FX tinkluose ir montuojami skirtinguose ryšio linijos galuose.Optiniai keitikliai vienamodžiu (SM) kabeliu gali vienu metu,iki 20/40/60/80/100 km atstumu,priklausomai nuo keitiklio tipo,perduoti ir gauti signalus viena ar dviem optinėmis skaidulomis atstumu iki 20/40/60/80/100/120 km atstumu,kai bangos ilgis yra 1310 ir 1550nm.Daugiamodžiai optiniai keitiklai gali perduoti ir priimti signalą iki 2km atstumu.
Vienos skaidulos atveju vienas ( A) keitiklis naudoja 1550 nm ilgio bangas duomenų priėmimui ir 1310 nm ilgio bangas duomenų perdavimui,o kitas (B) keitiklis  – atvirkščiai: 1310 nm ilgio bangas naudoja duomenų gavimui, o 1550 nm – duomenų perdavimui.Dviejų skaidulų atveju viena skaidula naudojama siuntimui,o kita priėmimui.
Kiekvienas optinis keitiklis turi tvirtą metalinį korpusą, 1 vytos poros RJ-45 prievadą, 1 prievadą optiniam kabeliui (SC jungtis) ir gali būti naudojami tiek kaip individualūs įrenginiai, tiek montuojami į šasi.

   Kiekvienas optinis keitiklis turi tvirtą metalinį korpusą, 1 vytos poros RJ-45 prievadą, 1 prievadą optiniam kabeliui (SC,ST arba LC jungtimis) ir gali būti naudojami tiek kaip individualūs įrenginiai, tiek montuojami į 19 colių šasi. Keitikliai, jeigu montuojami į šasi, palaiko „karšto“ paleidimo galimybę.

Fast Ethernet optiniai keitikliai leidžia sujungti nutolusius tinklo segmentus per optinį kabelį.

   Optinių tinklų įrengimas suteikia tokius privalumus:  

  -padidinamas tinklo segmentų pajungimo atstumas. Priklausomai nuo optinės sąsajos nuo keletos iki keliasdešimt kilometrų;  

  -gaunamas elektrinis išrišimas, todėl išvengiama parazitinių sroviu atsiradimo nuo elektromagnetinių laukų, žaibo išlydžių ir pan.

 

TRENDnet optiniai keitikliai.

1.Optinis keitiklis TRENDnet TFC-110S15i.

 

  -SC-type single-mode fiber port connects over distances of up to 15km;

  -10/100Base-TX port supports Auto-Negotiation, Auto-MDIX and Full-Duplex mode;

  -Supports port level SNMP management;

  -Functions as a stand alone converter or with the TFC-1600 fiber chassis;

  -Compliant with IEEE 802.3 10Base-T and IEEE 802.3u 100Base-TX / 100Base-FX standards;

  -1 x 10/100Base-TX auto-negotiation RJ-45 port;

  -Auto MDIX for 10/100Base-TX port and one 100Mbps fiber port with single-mode SC-type connector;

  -Provides Dip switch to set: Fiber (FDX/HDX), Ethernet (Forced/Auto-Negotation),      Ethernet Speed (10M/100M), LLR (Enable/Disable), LLCF (Enable/Disable);

  -Support LLCF (Link Loss Carry Forward, Link Pass Through);

  -Support LLR (link Loss Return) for FX port;

  -Monitor and configure Ethernet or Fiber’s duplex mode, speed, LLCF, LLR, and receive link down information via management module TFC-1600MM and chassis TFC-1600;

  -Status LED indicators for Power, Link/Activity, Full-Duplex, Link Fail, and Speed;

  -Wall mountable;

  -Optional 19” system chassis with redundant power supply (TFC-1600), holds up to 16 TFC series Media Converters;

  - Matmenys (cm)-2,5x12x8,8

  -Svoris (g)-354g.

          Gamintojas-Trendnet.

2.Optinis keitiklis TRENDnet TFC-110S60i.

Intelligent 10/100Base-TX į 100Base-FX SM (vienamodis) optinis keitiklis su SC jungtimis,dviem SM optinėmis skaidulomis.

   -SC-type single-mode fiber port connects over distances of up to 60km;

  -10/100Base-TX port supports Auto-Negotiation, Auto-MDIX and Full-Duplex mode;

  -Supports port level SNMP management;

  -Functions as a stand alone converter or with the TFC-1600 fiber chassis.

Specifikacija:

  -Auto MDIX for 10/100Base-TX port and one 100Mbps fiber port with single-mode SC-type connector;

  -Provides Dip switch to set: Fiber (FDX/HDX), Ethernet (Forced/Auto-Negotation), Ethernet Speed (10M/100M), LLR (Enable/Disable), LLCF (Enable/Disable);

  -Half / Full-Duplex mode selector on Fiber port;

  -Support LLCF (Link Loss Carry Forward, Link Pass Through);

  -Support LLR (link Loss Return) for FX port;

  -Monitor and configure Ethernet or Fiber’s duplex mode, speed, LLCF, LLR, and receive link down information via management module (TFC-1600MM) and chassis (TFC-1600);

  -Status LED indicators for Power, Link/Activity, Full-Duplex, Link Fail, and Speed;

  -Wall-Mountable;

  -Optional 19” system chassis with redundant power supply (TFC-1600), holds up to 16 TFC series Media Converters. 

  Matmenys (cm)-2,5x12x8,8

  Svoris (g)-354g.

 Gamintojas-Trendnet. 

3.Optinis keitiklis TRENDnet TFC-110MSC. ZN kodas 550086

The TFC-110MSC Fiber Converter works with the TFC-1600 chassis system or as a standalone unit. This converter is a Multi Mode SC-Type fiber converter spanning distances up to 2km (1.2 miles). Ports include 1 x 10/100Base-TX (RJ-45) port and 1 x 100Base-FX fiber port (SC-Type).
  • SC-type multi-mode fiber port connects over distances of up to 2km (1.2 miles)
  • 10/100Base-TX port supports Auto-Negotiation, Auto-MDIX and Full-Duplex mode 
  • Functions as a stand alone converter or with the TFC-1600 fiber chassis

Features:

  • Compliant with IEEE 802.3 10Base-T and IEEE 802.3u 100Base-TX / 100Base-FX standards
  • 1 x 10/100Base-TX auto-negotiation RJ-45 port
  • Auto-negotiation 10/100Mbps connection speed and Half/Full-duplex mode on TX port
  • Auto MDIX for 10/100Base-TX port
  • 1 x 100Mbps fiber port with multi-mode SC-type connector
  • Status LED indicators for Power, Link/Activity, Full-Duplex, and Speed
  • Dip-switch for full and half duplex selection on fiber port
  • Wall mountable
  • Optional 19” system chassis with redundant power supply (TFC-1600), holds up to 16 TFC series Media Converters  

Specification:

Standard

IEEE802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX and 100Base-FX

 

Supported Frame Size Standard Ethernet up to 1518bytes
Network Media 100Base-TX : Cat. 5 EIA/TIA-568 100-ohm UPT/STP, up to 100m
100Base-FX : Multi-mode fiber optic cable 50/125 µm or 62.5/125 µm, up to 2km
Protocol CSMA/CD
Ports 1 x 10/100Base-TX
1 x 100Base-FX (SC-type)
Dip Switch FX: duplex mode (half/full)
Transfer Rate 100Mbps (half-duplex)
200Mbps (full-duplex)
Diagnostic LED
  • Per unit: Power
  • Per Port : link/activity, full-duplex/collision, speed (on fiber port)
Power Adapter 7.5V DC, 1A external power adapter
Power Consumption 1.8 Watts (max)
Dimensions 120 x 88 x 25mm (4.7 x 3.46 x 0.98 in.)
Weight 354g (12.5oz)
Temperature
  • Operating : 0° ~ 40° C (32° ~ 104° F)
  • Storage : -25° ~ 70° C (-13° ~ 158° F)
Humidity Max. 90% (non-condensing)
Certification FCC,CE

 

4.Optinis keitiklis TRENDnet TFC-110MST.

 

The TFC-110MST Fiber Converter works with the TFC-1600 chassis system or as a standalone unit. This converter is a Multi Mode ST-Type fiber converter spanning distances up to 2km (1.2 miles). Ports include 1 x 10/100Base-TX (RJ-45) port and 1 x 100Base-FX fiber port (ST-Type).
  • ST-type multi-mode fiber port connects over distances of up to 2km.
  • 10/100Base-TX port supports Auto-Negotiation, Auto-MDIX and Full-Duplex mode 
  • Functions as a stand alone converter or with the TFC-1600 fiber chassis

The TFC-110MST Fiber Converter works with the TFC-1600 chassis system or as a standalone unit. This converter is a Multi Mode ST-Type fiber converter spanning distances up to 2km (1.2 miles). Ports include 1 x 10/100Base-TX (RJ-45) port and 1 x 100Base-FX fiber port (ST-Type).

Features:

  • Compliant with IEEE 802.3 10Base-T and IEEE 802.3u 100Base-TX / 100Base-FX standards
  • 1 x 10/100Base-TX auto-negotiation RJ-45 port
  • Auto-negotiation 10/100Mbps connection speed and Half/Full-duplex mode on TX port
  • Auto MDIX for 10/100Base-TX port
  • 1 x 100Mbps fiber port with Multi-mode ST-Type Connector
  • Status LED indicators for Power, Link/Activity, Full-Duplex, and Speed
  • Dip-switch for full and half duplex selection on fiber port
  • Wall-Mountable
  • Optional 19” system chassis with redundant power supply (TFC-1600), holds up to 16 TFC series Media Converters

Specification:

Standards IEEE802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX and 100Base-FX
Supported Frame Size Standard Ethernet up to 1518bytes
Network Media
  • 100Base-TX: Cat. 5, EIA/TIA-568 100-ohm UTP/STP, up to 100 meters
  • 100Base-FX: Multi-Mode fiber optic cable 50/125µm or 62.5/125 µm, up to 2 Km
Protocol CSMA/CD
Ports
  • 1 x 10/100Base-TX
  • 1 x 100Base-FX(ST-type)
Dip Switch FX: duplex mode (half/full)
Data Transfer Rate
  • 100Mbps (Half-Duplex)
  • 200Mbps (Full-Duplex)
Diagnostic LEDs
  • Per Unit : power
  • Per Port : link/activity, full-duplex/collision, speed (on fiber port)
Power Adapter 7.5VDC, 1A external power adapter
Power Consumption 1.8 Watts (max.)
Dimensions 120 x 88 x 25 mm (4.7 x 3.46 x 0.98 in.)
Weight 354g (12.5 oz)
Temperature UTP/STP RJ-45, 10/100Mbps, Half/Full Duplex, Auto-MDIX
LED Indicators: Pwr/Stat, G, WAN, LAN1, LAN2, LAN3, LAN4
Power Adapter: Input: 100~240VAC, 0.35A, 50~60Hz. Output: 5VDC, 2A
Dimensions (LxWxH): 200 x 181 x 37 mm (7.9x 7.1x 1.46 inches) (without antennas)
Weight: 567 g. (20 oz.)
Temperature:
  • Operating: 0°~ 40°C (32°~ 104°F)
  • Storage: -25°~ 70°C (-13°~ 158°F)
Humidity Max. 910% (non-condensing)
Certifications FCC, CE

 

5.TrendNet optinių keitiklių šasi TFC-1600.

TFC-1600

      16 bay SNMP supported (with TFC-1600MM), hot swappable fiber chassis

      Expand the fiber chassis with your networking needs

      Zero downtime with optional redundant power supply (TFC-1600RP)

TRENDnet's TFC-1600 16-slot EIA-19" Rack-Mount Chassis System provides housing for up to 16 TFC series media converters. Designed for continuous operation, the chassis is equipped with dual cooling fans and redundant power supplies (optional). Its Plug-and-Play and Hot-Swap features allow installing/removing the converter unit without powering off the chassis. TFC-1600 rack-mount chassis eliminates the external power adapters for TFC series media converters and organizes multiple converters in a single unit, which makes it the perfect solution for managing multiple TFC series converters.

·               Provides housing for up to 16 TFC series media converters

·               Front panel LEDs indication

·               Standard 19" rack-mount size, 2U height

·               Hot-Swappable; easy & quick replacement of converter and power supply

·               Single cooling fan (internal) mounted at the rear panel

·               Optional redundant power supply to ensure non-stop reliable operation

·               Optional Management Module

·               Load Sharing mechanism to minimize downtime (available only with redundant power supplies)

·               Power isolation designed with converter bays: ensures each bay is electrically isolated from others

·               3-year limited warranty

        Optional Management Module (TFC-1600MM)

·                  1 x 10/100Mbps Fast Ethernet RJ45 port and 1 x RS-232 Console ports for management

·                  Web Browser Based Management via Ethernet port or Command Line Interface Management via RS-232 port

·                  SNMP Agent

·                  Provides media Link/Connection Speed/Duplex status for each module

·                  Provides Cooling Fans and Power Supplies status

Gamintojas:TrendNet.

6.TrendNet optinių keitiklių šasi valdymo plokštė  TFC-1600MM.

SNMP Management Module

TFC-1600MM (Version B1)

 Provides Chassis SNMP reporting and supports port based management

 1 x 10/100Mbps Fast Ethernet RJ45 port and 1 x RS-232 Console ports for management.

 Reports cooling fan and power supply status.

The TFC-1600MM provides Chassis SNMP reporting and supports port based

management for the TFC-1600, 16-Bay Fiber Converter Chassis System. Instant access to cooling fan and power supply status reports. Web browser based management via Ethernet port or Command Line Interface management via RS-232 serial port.

·                  1 x 10/100Mbps Fast Ethernet RJ45 port and 1 x RS-232 Console ports for management

·                  Web Browser Based Management via Ethernet port or Command Line Interface Management via RS-232 port

·                  SNMP Agent

·                  Provides media Link/Connection Speed/Duplex status for each module

·                  Provides Cooling Fans and Power Supplies status

·                  1 Year Limited Warranty

Gamintojas: TrendNet.

7.19"/2U Optinių keitiklių šasi AF-R14-2_A. ZN Kodas 185136

     Aprašymas:

19”/2U AF-R14-2A optinių keitiklių šasi naudojama,kai yra kuriamas didesnis optinis tinklas,duomenų perdavimui (pvz.vaizdo stebėjimo sistema IP kamerų pagalba).

  Šasi sukama į 19 colių komutacinę spintą ar atvirą rėmą.Šasi korpuse galima sumontuoti iki 14 atskirų optinių keitiklių ir atlikti jų centralizuotą valdymą ir maitinimą.Šasi gali būti sumontuotas vienas arba du maitinimo blokai.Antrasis blokas yra “karštas maitinimo rezervas”.Maitinimas gali būti tiekiamas kaip nuo ~220V AC kintamos įtampos,taip ir nuo  DC 48V nuolatinės įtampos.Gale kiekvienas maitinimo blokas turi savo aušinimo ventiliatorių.Sumontavus kontrolės modulį yra galimas  optinių keitiklių būsenos kontrolė nuotoliniu būdu.
  Savybės:

  - Atitiktis standartams IEEE 802.3, 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, 1000Base-T;
  -14 atskirų optinių keitiklių talpa;
  -Nuotolinis valdymas, (WEB-management);

  -19”/2U išpildymas;
  -Maitinimas: AC 220V, DC 48V;

  -Gabaritai 482x229x90;

  -Svoris 6kg.

8.Optinis keitiklis D-Link DMC-810 SC.

Optinis keitiklis iš vytos poros 1000BASE-T signalo į vienamodį optinį 1000BASE-LX (10 km, SC) signalą

Aprašymas:

Šis keitiklis keičia 1000BASE-T Gigabit Ethernet standarto vytos poros kabelio signalą į 1000BASE-LX Gigabit Ethernet vienamodžio optinio kabelio signalą. Maksimalus optinio kabelio ilgis –10 km. Keitikliai turi 1 RJ-45 jungtį vytos poros kabeliui ir 1 prievadą optiniam kabeliui (SC jungtis).

Bendros charakteristikos:

Charakteristikos:

-Vienas perdavimo terpės keitimo tarp 1000BASE-T ir 1000BASE-LX kanalas

-Automatinis vienpusio ir dvipusio duomenų perdavimo režimo nustatymas vytos poros prievade

-Auto MDI-II ir MDI-X

-Duomenų perdavimas pilnu kanalo pajėgumu

-Būklės indikatoriai priekiniame įrenginio skydelyje

-Gali būti naudojamas kaip atskiras įrenginys arba montuojamas į šasi

-Jeigu įrenginys montuojamas į šasi, yra “karšto” pakeitimo galimybė

Indikatoriai:

-Power

-Link/Act

Fiziniai parametrai

Maitinimas:

-7.5 V, kintama srovė, 1.5 A

-Išorinis maitinimo šaltinis

Naudojama galia:

-Iki 7.2 W

Išmatavimai:

-120 x 88 x 25 mm

Darbo temperatūra:

-0º ÷ 40º C

Drėgmė:

-10% ÷ 90%, be susidarančio kondensato

Elektromagnetinis suderinamumas:

-FCC Class B

-VCCI Class B

-CE Class B

-C-Tick

9.19"/2U optinių keitiklių šasi D-Link  DMC-1000.ZN kodas 185165

 

Aprašymas:

19"/2U optinių keitiklių šasi  D-Link DMC-1000 gali talpinti iki 16 optinių keitiklių. Galima naudoti ir vieną, nes kiekvienas optinis keitiklis turi savo atskirą maitinimo šaltinį. Augant jūsų poreikiams, šasi galima montuoti į stovą ir optinius keitiklius sumontuoti į šasi. Kiekvieno optinio keitiklio korpusas lengvai nusiima ir įrenginio plokštė lengvai jungiasi prie šasi.

Šasi ir maitinimas.

Į šasi galima montuoti tiek optinius keitiklius, tiek tuos tinklo įrenginius, kuriems reikia pakeisti duomenų perdavimo terpę. Taip taupoma vieta. Šasi komplekte yra universalus jo maitinimo šaltinis. Taip pat yra galimybė prijungti papildomą maitinimo šaltinį.

Optinių keitiklių montavimas į šasi ir atskirai

Optiniai keitikliai keičia signalus iš vienos duomenų perdavimo terpės į kitą. Tai pailgina atstumą tarp dviejų tarpusavyje optiniu kabeliu sujungtų įrenginių (kai atstumas tarp jų, naudojant, pavyzdžiui, 5 kategorijos vytos poros kabelį, yra mažesnis), ir našumas dėl to nenukenčia. Visi šios serijos optiniai keitikliai turi metalinį korpusą, būklės indikatorius bei savo maitinimo šaltinį. Juos galima naudoti kaip savarankiškus įrenginius arba montuoti į šasi. Norint keitiklį montuoti į šasi, reikia nuimti metalinį korpusą ir įrenginio plokštę įstatyti į šasi jungtį. Tokiu atveju maitinimui užtikrinti bus naudojamas šasi maitinimo šaltinis. Į šasi įmontuotus optinius keitiklius galima keisti „karštu“ režimu.

Optinių keitiklių tipai, tinkami šasi DMC-1000.

Šiuo metu yra tokie optinių keitiklių tipai:

· Vytos poros Fast Ethernet į optinį Fast Ethernet 100BASE-FX (vienamodis ir daugiamodis).

·  Optinis daugiamodis Fast Ethernet 100BASE-FX į optinį vienamodį.

·     Vytos poros Gigabit 1000BASE-T į 1000BASE-SX ir 1000BASE-LX.

Bendros charakteristikos:

·        16 lizdų: galima montuoti 16 optinių keitiklių ir SNMP valdymo modulį

  • Keitiklių būklės ir maitinimo indikatoriai kiekvienam lizdui – priekiniame skydelyje
  • Standartinis 19 colių korpusas, tinka montavimui į spintą, aukštis 2U
  • Nenutrūkstamas darbas ir didelis atsparumas trukdžiams
  • „Karšto“ optinių keitiklių pakeitimo funkcija
  • „Karšto“ pakeitimo funkcija papildomam maitinimo šaltiniui
  • Ventiliatorius galiniame skydelyje

·        Papildomas rezervinis maitinimo šaltinis apkrovų paskirstymui

Indikatoriai:

·        Maitinimo

·        Ventiliatoriaus

Maitinimas:

·        100-240 V, 50/60 Hz

·        Vidinis maitinimo šaltinis

·        Naudojama galia 7,2W

·        Išmatavimai 415 x 390 x 89mm

·        Darbo temperatūra  0º ÷ 40º C

  • Darbo aplinkos drėgmė  10% ÷ 90%, be susidarančio kondensato

Elektromagnetinis suderinamumas:

·        FCC Class A

·    VCCI Class A

 ·      CE Class A

10.Sieninis optinio keitiklio laikiklis SOKL-1. ZN kodas 550556

Sieninis optinio keitiklio laikiklis SOKL-1,skirtas FTTH optinio tinklo galutinio vartotojo ar minimalaus įmonės optinio tinklo,kai nėra 19 colių komutacinių spintų ir optinio paskirstymo blokų (ODF), optinio keitiklio tvirtinti prie sienos,kas užtikrina patikimą ir tvirtą optinio keitiklio būseną eksploatacijos metu.

SOKL-1 pagamintas iš 1,2mm juodojo metalo lakšto ir nudažytas,naudojant miltelinio dažymo technologiją,kas užtikrina atsparumą korozijai ir mechaniniams paviršio pažeidimams.

Viršutinėje SOKL-1 dalyje yra viena 5mm kiaurymė centre skirta tvirtinimui prie sienos vienu varžtu ir yra simetriškai centro atžvilgiu iškaltos dvi kiaurymės,skirtos optinio konverterio laikikliui pakabinti ant dviejų iš anksto įsuktų varžtų į sieną. 

Apatinėje dalyje yra 15mm kiaurymė,skirta elektros maitinimo laido pajungimui į optinį keitiklį.

Detalesnis aprašymas yra ČIA:
Konverterio laikiklis SOKL-1.pdf
Adobe Acrobat Document 148.6 KB

11.Optinių keitiklių viena vienamode skaidula TP-Link MC111CS-20 ir MC112CS-20 fizinė patikra.

12.Sausų kontaktų perdavimas per optiką.

   Dry Contact Closure over Fibre 

 

VOSCOM "sausų" kontaktų  perdavimo per optiką įrenginiai leidžia per  vienamodę (singlemode) arba daugiamodę (multimode) šviesolaidinę  vienos skaidulos optiką perduoti  nuo 1 iki 8 kanalų viena kryptimi-simplex arba abiem kryptimis-duplex "sausų" kontaktų būseną. Šie šviesolaidiniai siųstuvai ir šviesolaidiniai imtuvai paprastai naudojamai programose su prieigos kontrolės sistema, signalizacijos įvykių įjungimo sistemose, pastatų automatikos ir aplinkos kontrolės sistemose, gaisro ir signalizacijos sistemose, PIR signalų perdavimo, eismo signalų kontrolės įrangos ir kitose sistemose.Irenginiai paprastai būna su standartinėmis  FC arba ST optinėmis jungtimis.

  "Plug and Play" konstrukcija užtikrina sistemos įrengimą ir veikimą be jokių papildomų  derinimų, o optiniai koregavimai niekada nereikalingi. LED indikatoriai yra skirti stebėti sistemos veikimo momentinę būseną. 

VOSCOM įrenginių modeliai:

12.1. 1-Channel Simplex Contact Closure over Fiber

• Dry Contact Closure over fiber

• Support Multi-mode Fiber up to 2km

• Support Single-mode Fiber up to 100km

• Single-Fiber Digital Transmission

• Stand-alone or Rack-mount