PIGTEILAI

(Fiber optic pigtails.) 

Pigteilai- tai šviesolaidžiai,viename gale pabaigti įvairaus tipo kištukais.Kištukai neatskiriamai sujungti su vienmode ar daugiamode skaidula. Skaidulos išorinis skersmuo su antriniu apvalkalu yra 0,9 mm.Be jungties esantis šviesolaidžio galas virinamas prie ateinančio optinio kabelio šviesolaidžio (skaidulos).

Pigteilai skirstomi:

1.Pagal pigteilų kištukų (jungčių) šlifavimo tipą:

  1.1.PC (physical contact) fizinis kontaktas >20dB;

  1.2.UPC (ultra physical contact) ultra fizinis kontaktas> 50dB;

  1.3.APC (angle physical contact) kampinis fizinis kontaktas > 65dB.

2.Pagal šviesolaidinės skaidulos tipą:

   2.1Vienamodžiai (Singlemode pigtail) (OS1 ir OS2):

        -G652D fiber with low water peak

         -G655 NZDS fiber for CWDM and DWDM transmissions

         -G656 NZDS fiber for CWDM and DWDM transmissions

         -G657A fiber with low bending radius for FTTH networks, compatible with G652

         -G657B fiber with low bending radius for FTTH networks

   2.2.Daugiamodžiai,atitinka TIA/EIA 492AAAA (Multimode pigtail) (OM1,OM2,OM3,OM4).

3.Pagal šviesolaidinės jungties tipą-(SC, LC, ST, FC , E2000  ir t.t).

4.Pagal izoliacijos tipą: 

   4.1. PVC (polivinilchlorido) izoliacija;

   4.2. LSZH  (Low smoke zero halogen) izoliacija.

5.Pagal buferio-vamzdelio tipą:

   5.1.Tvirto buferio (tight buffer) plačiau naudojami vakarų europos šalyse:

   5.2.Laisvo buferio (Loose buffer,loose-tube) plačiau naudojami Vokietijoje ir Rytų europoje. 

Šviesolaidinių jungčių šlifavimo būdai.

Kai šviesolaidinio kabelio jungtis yra uždėta ant šviesolaidžio galo-bus patirti nuostoliai. Dalis šviesos nuostolių bus atspindima atgal tiesiai link šviesos šaltinio, kuris ją  generuoja. Šie atbuliniai atspindžiai, arba optinis grįžtamasis slopinimas (Optikal Return Loss-ORL) gali sugadinti lazerinį šviesos šaltinį, taip pat sutrikdyti perduodamą signalą. Šviesolaidinės jungtys su skirtingais poliravimo tipais turi skirtingus atbulinius atspindžius (žr žemiau pateiktą paveikslą). Su technologijų plėtrą susiformavo keturi poliravimo tipai: fiksuoto paviršius  fizinio kontakto (Physical Contact-PC), ultra fizinis kontaktas (Ultra Physical Contact-UPC) ir kampinis fizinis kontaktas (Angled Physical Contact -APC). 

Plokščia šviesolaidinė jungtis.FPC 

Originali šviesolaidžio jungtis yra plokščio paviršiaus sujungimo arba plokščia šviesolaidinė jungtis. Pagrindinė problemai yra tai, kad lieka nedidelis oro tarpas tarp dviejų antgalių sujungimų. Tai iš dalies yra dėl to, kad gana dideli jungčių galai turi daug nelygum,kurie trukdo jiems tobulai tarpusavyje susiliesti. Plokšia šviesolaidžio jungtis netinka vienmodžiams 9μm šviesolaidiniams kabeliams.Todėl buvo peraita prie fiksuoto paviršius  fizinio kontakto (Physical Contact-PC) jungties tipo.

Fiksuoto  fizinio kontakto (Physical Contact-PC) jungtis

Fiksuoto paviršius  fizinio kontakto (Physical Contact-PC) šviesolaidinė jungtis yra nušlifuota su nedideliu sferiniu užapvalinimu.Tai sumažina bendrą fizinio kontakto plotą ir oro tarpą tarp jungčių.Tai  leidžia sumažinti optinį grįžtamąjį slopinimą (Optikal Return Loss-ORL) t.y. mažesnis atsispindėjusios šviesos kiekis grįžta lik lazerio šaltinio.

Ultra fizinis kontakto (Ultra Physical Contact-UPC) jungtis

Šiuo atveju naudojamas išplėstinis poliravimo būdas su ypač tiksliu skaidulos šlifavimu: Ultra fizinis kontaktas (Ultra Physical Contact-UPC).Jis turi dar mažesnį optinį grįžtamąjį slopinimą (Optikal Return Loss-ORL), nei standartinio šlifavimo PC jungtis ir turi patikimesnį signalo perdavimą skaitmeninės televizijos, telefonijos ir duomenų perdavimo sistemose. UPC šviesolaidinė jungtis gali būti naudojama tiek vienamodės tiek daugiamodės šviesolaidinės skaidulos atvejais. Paprastai UPC vienamodės skaidulos jungtis yra mėlyna,o daugiamodės skaidulos  UPC jungtis-pilkos spalvos. (Pastaba: 10G UPC daugiamodės skaidulos jungties spalva yra aqua).

Kampinio fizinis kontakto (Angled Physical Contact-APC) jungtis

Kampinio fizinio kontakto atveju jungties galas yra nušlifuotas 8 laipsnių kampu, kas leidžia dar giežčiau sujungti jungtis tarpusavyje su mažesniu grįžtamuoju atspindžiu.Tokiu būdu bet kuri atgal atsispindėjusi  šviesa ya nukreipiama 8 laipsnių kampu į šviesolaidžio paviršių,o ne nukreipiama atgal link šviesos šaltinio. Atspindys APC jungties atveju  nepablogėja kartojant sujungimus.ir yra naudojamas tik vienamodės sjaidulos atveju ir jungtis yra žalios spalvos.