ATENIUATORIAI

(Optic fiber atteniuators.)

Optinis ateniuatorius skirtas sąmoningai silpninti optinį signalą optinio ryšio linijose.

Pagrindiniai ateniuatorių kokybės rodikliai - didelis  nustatyto slopinimo stabilumas,mažas atbulinis atspindys, platus darbo temperatūrų diapazonas, kompaktiškumas ir didelis mechaninis atsparumas - leidžia juos naudoti vietiniuose, kabelinės televizijos, magistraliniuose duomenų perdavimo tinkluse, taip pat atliekant matavimo ir kontrolės veiksmus .

   Pagal konstrukciją ateniuatoriai gali būti:

  -lizdas/lizdas;

  -kištukas/lizdas;

  -reguliuojamo slopinimo.

1.Optinis SC/APC ateniuatorius

 Optiniai SC/APC ateniuatoriai, veikiantys 1310nm ir 1550nm plačiame diapazone,vienamodėms (single mode SM) kabelių linijoms. Naudojami sumažinti per didelį optinio signalo lygi linijoje. Maži pajungimo nuostoliai, aukštas parametrų stabilumas. Tinka kabelines TV, LAN, WAN, telekomunikacinėms ir kitiems tinklams.

  Parametrai:

  -Darbo bangos ilgis 1310nm/1550nm;

  -Jungties tipas SC/APC;

  -Slopinimas 1, 2, 3, 5, 10 dB;

  -Atspinsdžių nuostoliai > 65 dB;

  -Veikymo temperatūra -40°C ~ +75°C;

  -Laikymo temperatūra -40°C ~ +75°C .

2.Optinis ST/PC,UPC,APC ateniuatorius.

Tai ST(Male-Kištukas)-ST(Female-Lizdas) fiksuojamas ateniuatorius.Gali būti naudojamas matavimo ir testavimo įrangai,gedimų diagnostikai,kabelinės televizijos tinkluose.

Specifikacija:

-Darbo bangos ilgiai:

  SM:1200-1600nm arba 1310nm,1550nm;

  MM:850nm,1300nm;

-Grįštamasis slopinimas:

  mažiau negu 50dB (PC)

  mažiau negu 55dB (UPC)

  mažiau negu 65dB (APC).

-Slopinimo tikslumas +/-0,5(1-10) +/- 1.0 (11-30)

-Praradimai dėl polerizacijos:mažesni negu 0.2dB

-Maksimalus optinis įėjimo galingumas 200mW;

-Darbo temperatūra -40~80 laipsn.C.

Gaminami 2dB,3dB,5dB,10dB,15dB.

3.Optinis ateniuatorius LC/SC.

Specifikacija:

SC-F /LC-F tipas

Galimi fiksuoti slopinimai 5, 10, 15 ir 20dB
Darbiniai bangų ilgiai: 1310nm, 1550nm
Grįžtamasis slopinimas:  50dB
Slopinimas: 0 ~ 40 dB
RoHS atitiktis

 

4.Reguliuojamas ateniuatorius.

  Kintamo slopinimo ateniuatorius (kištukas-lizdas) turi keraminę derinamą movą, kuri turi mažus įterpties nuostolius -apie 0.15dB ir gali būti naudojama tiek daugiamodžio ir vienmodžio šviesolaidžio atveju. Šis "oro tarpo kontrolės" kintamo slopinimo ateniuatorius yra plačiai naudojamas kaip patikros priemonė ir reikiamos slopinimo reikšmės nustatymui.Įvairios slopinimo reikšmės gali būti išsaugotos.
  Šis kintamo slopinimo įrankis suteikia galimybę padidinti slopinimas lygį iki norimo dB skaičiaus. įvedamo slopinimo diapazonas yra nuo 0dB iki 20dB, priklausomai nuo šviesos šaltinio.
Ateniuatoriai gaminami nuo kištuko tipo vienos rūšies ir daugiamodžių kintamo slopinimo.Jie turi mažą grįžtamą slopinimą ir dirba tiek 1310nm ir 1550nm bangos ilgio diapazone. Galimi ST, FC ,LC,APC jungties tipai su PC (Physical contakt) arba APC (Angle pysical conktakt) tipo poliravimu.