Ryšio kanalizacijos šulinių žymėjimas.Reperis

Ryšių kanalizacijos šuliniai žymimi žymėjimo ženklais (reperio lentelės). Ženklai tvirtinami ant pastato sienų, metalinių ir gelžbetoninių elektros ir telefono tinklų atramų ar tvorų. Jų tvirtinimo aukštis 1,5-2,0m .Reikalui esant ženklai tvirtinami ant gelžbetoninių stulpelių: 0,75m aukštyje mieste ir 1,5m aukštyje už miesto ribų.

1.Reperis. Tai g/b kabelio (kanalizacijos) žymėjimo stulpelis. Stulpelio gabaritai 130x130x1450mm. Pagamintas iš betono, kurio markė 200. Statomas posūkio vietose, kur arti nėra pastato.

2.Reperio lentelė. Tai ryšių kanalizacijos šulinio žymėjimo ženklas. Lentelė gali būti pagaminta iš sintetinės medžiagos ar iš aliuminio plokštelės.Tai 120x120mm išmatavimų plokštelė su apvalintais kampais ir keturiomis tvirtinimo kiaurymėmis kampuose.

Reperio lentelės gali būti gaminamos:

   2.1.Iš aliuminio plokštės,įspaudžiant atitinkamus ženklus ir nudažant;

   2.2.Išliejamas ,naudojant dviejų skirtingų spalvų plastikus,užliejant vieną ant kito;

   2.3.Išpjaunant iš PVC plastiko ir užrašus užnešant  su dažais,turinčiais įsigerančių tirpiklių.

 

Reperio lentelės pagamintos iš PVC plastiko.Gali būti 1,2,3mm storio.Panaudoti dažai "Solvent" su tirpikliu,įsigerantys į plastiką.Lentelė prie  plytų sienos tvirtinama "skystomis vinimis".

2.4.Ženklai gaminami iš dvisluoksnio plastiko, kuris CNC robotizuotos įrangos pagalba, išfrezuoja reikalingą piešinį. Reikiami skaičiai formuojami naudojant vandeniui atsparų permanentinį markerį, uždažant reikiamas kiaurymes atitinkamuose laukuose.Taip gaminami ženklai, kurie naudojami žymėti komunikacijas:ryšių kanalizacijos šulinius, vamzdynus, kabelius, vandentiekio ,nuotekųi kanalizacijos šulinius, dujofikacijos sklendes ir t.t.

Gabaritai:120x120mm.

Reperių laikikliai (stovai)  gali būti pagaminti ir iš metalo.Jie sulenkiami iš cinkuoto vamzdžio, kuris cinkuotas  gamykloje. Po to taškiniu būdu privirinama visa konstrukcija. Virinimo vietos užpurškiamos skystu cinku. Naujo tipo stovai atsparūs korozijai, UV spinduliams.Ant vieno stovo gali būti sumontuotos keleto rūšių reperio lentelės.

Gabaritai:1500x220mm.

Reperio stovo svoris:apie 7kg.

Reperių laikikliai gaminamai:

  -Reperio laikiklis 1 lentelei-   ZN kodas 486101;

  -Reperio laikiklis 2 lentelėms-ZN kodas 486102;

  -Reperio laikiklis 3 lentelėms-ZN kodas 486103.

2.5.Naujo standarto (DIN 4067-C) požeminių komunikacijų ženklai

Techniniai duomenys:

Matmenys: 140 mm x 100 mm

Plastiko storis: 1.5 mm

Plastiko apdirbimas: Giluminis graviravimas freza

Atsparumas išorės poveikiams: Taip

Skaičių ir raidžių žymėjimas: Markeriu (dažų pagrindu)

Reperio lentelės skaičių markiravimo pavyzdys.Uždažomi tik nereikalingi išfrezuoti segmentai.